Study group Polska

jak najbardziej!

Taka informacja, w Gdansku z Hackerspace organizujemy ’ part 1 study group’. Lekcja 1 we wtorek 4 czerwca o godz 18. Zapraszamy!

https://hs3.pl/calendar/

2 Likes

Nie wiem czy to już wszyscy wiedza, ale w sumie rozkminiłam jak ubić gcp z poziomu jupytera (np. kiedy zostawiamy vmke na dłuższy czas i chcemy żeby po zakończeniu obiczeń się zamkneła).

def shutdown():
    os.system('sudo shutdown -h now')

coś takiego, i dolary w kieszeniu zostają :smiley:

Tutaj jest skrypcik do odpalania połączenia ssh i odpalania na raz przeglądarki, bo jestem leniwym stworzeniem (przegladarka się wbije wcześniej i będzi trzeba odświerzyć, ale bez tego musiałabym ogarnąc jakoś bardziej, bo przy ssh w terminalu jest wtedy maszynka i tracimy kontekst). Oczywiście jak ktoś ma inny region czy nazwe instancji to trzeba sobie zmienić.

import subprocess
import webbrowser
import sys
import os

zone = "europe-west4-c"
instance_name = "my-fastai-instance"
command = f'gcloud compute ssh --zone={zone} jupyter@{instance_name} -- -L 8080:localhost:8080'


# gcloud compute ssh --zone= "europe-west4-c" jupyter@my-fastai-instance -- -L 8080:localhost:8080
url = 'http://localhost:8080/tree/tutorials/fastai/course-v3/nbs/dl1'
if sys.platform == 'darwin':    # in case of OS X
    subprocess.Popen(['open', url])
else:
    webbrowser.get('firefox').open_new_tab(url)

os.system(command)
3 Likes

Jak tam wszyscy? Zyjecie? Ogarnełam ostatnio więcej czasu i siedze nad plant clef 2016, dochodze już do błędu poniżej 20% i po kilku iteracjach zaczynam coś rozumieć :slight_smile:
Dzięk @miwojc @klemenka poszłam dalej, bo wstępnie utknełam na 35% error, co było wynikiem mega słabym. Jak jeszcze dogram to trochę to puszcze notke na bloga o tym i notebook w obrót.

3 Likes

Hej ma ktoś ochotę na quick video conference tonight 21:00 czasu polskiego pochwalić się co kto robi :slight_smile: i tak o wszystkim :slight_smile:

1 Like

Ja niestety dzisiaj nie mogę. Ale życzę Wam owocnego meetupu!

1 Like

Aktualnie lece na LTE po przeprowadzce, więc odpada niestety :frowning: Teraz wracam do lekcji 3ciej i chce wcisnąć planete na kaggle, potem pokombinowac i zobaczyć jak bardzo uda mi się model ulepszyć.
Czytam też https://hackernoon.com/rtx-2080ti-vs-gtx-1080ti-fastai-mixed-precision-training-comparisons-on-cifar-100-761d8f615d7f, bo próbowałam wrzucić to_p16() do jednego learnera, ale potem się typy tensorów nie zgadzały.

1 Like

To moze jutro :slight_smile:

Mozemy tez czatowac IRC kind of :slight_smile:

2 Likes

Aktualnie staram się przebrnąć przez Reinforcement Learning :slight_smile: i filmiki od Davida Silver, a przy okazji implementuje i testuje różne rozwiązania np: ostatnio od Google-a Dopamine :), albo PPO2.

2 Likes

Super :slight_smile: Możemyy się w weekend jakoś zgadac jak będzie Wam pasować.
Teraz mam jedna rozkmine. Robie testy na np. 2% datasetu i skąd mam wiedzieć czy lr będzie taka sama na całym datasecie? To samo z epochami, nie idzie na małym % przetestować ile epochów idzie pociągnać. Na całości większych datasetów to zajmuje bardzo dużo czasu. Co w takim przypadku robicie?
Tak czy siak w takich przypadkach polecam eksperymenty z fp_16, o wiele szybciej uczenie idzie.

3 Likes

Oczywiście, niedziela możemy ustawić jakiś Zoom :slight_smile:

@piotr.czapla spotkałeś się może z zastosowaniem ULMFiT do question answering? trenowane na SQuAD datasecie?